Pages Navigation Menu

Nauka, Rozum, Wiedza

Reklama

Ekspertyza procedur promocji stanowiskowych w procesie rekrutacji TVP

Pan Mieszko Maj z Instytutu Analiz im. Karola Gaussa zwrócił się do Klubu Sceptyków Polskich o zamieszczenie na naszych stronach ekspertyzy, która ma odpowiedzieć na pytanie, czy metodologia testowania kompetencji i procedury rekrutacyjne w TVP są zgodne z logiką i profesjonalnymi standardami?

Treść apelu i link do analizy znajduje się poniżej. Dla niecierpliwych: odpowiedź na powyższe pytanie brzmi… NIE, zastosowane procedury i narzędzia w TVP nie są zgodne z logiką i profesjonalnymi standardami

Szanowni Państwo,
W ostatnich dniach dyskurs medialny został zdominowany przez doniesienia o procedurach promocji na stanowiska w restrukturyzowanej obecnie TVP. Przy tej okazji bardzo dużo uwagi poświęcane jest samej procedurze, czyli zasadom, wedle których odbywa się selekcja, jak i narzędziom, które są używane podczas tego procesu.Obecny dyskurs godzi w nasze wartości, uważamy bowiem, że jest prowadzony bez merytorycznej oceny stosowanych procedur i narzędzi.W trosce o dobre imię profesjonalnych firm doradczych, które dbają o jakość i rzetelność swoich usług, postanowiliśmy zająć oficjalne stanowisko, przygotowując ekspertyzę, którą wykonaliśmy pro publico bono jako głos w toczącej się dyskusji.Nasza ekspertyza odpowiada na pytanie:„Czy metodologia testowania kompetencji i procedury rekrutacyjne w TVP są zgodne z logiką i profesjonalnymi standardami?”
Podstawowym źródłem ekspertyzy jest:

„Załącznik do Uchwały Nr 397/2013 Zarządu Spółki Telewizja Polska Spółka Akcyjna z dnia 31 lipca 2013 r.”
w której znajduje się szczegółowy opis procedur promocji stanowiskowych w procesie rekrutacji TVP.

Ekspertyzę wykonali: dr Victor Wekselberg i Dariusz Ambroziak z Instytutu Analiz im. Karola Gaussa

Link z którego można pobrać ekspertyzę:
http://www.iakg.pl/blog/289-ekspertyza

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama (kliknięcie wspiera KSP)
Reklama (KSP nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam!)